Zaloguj się
  E-Mail:
  
  Hasło:
  


Nowy klient
Zapomniałeś hasła
Szukaj
Nowości

GDM - internetowy  salon meblowy  "KRZESŁO ... zobacz więcej

Informacje
MATERAC ALKARA LATEKS KOKOS ZIMA LATO 160X200 891.00zł
     


GDM - internetowy salon meblowy

 

MATERAC ALKARA

160X200 lub 160x190

FIRMY OPTIMUM

          CERTYFIKAT 1CERTYFIKAT 2

                              


    

     CENA PROMOCYJNA DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

 

                                        

TYLKO TERAZ - 891,00 ZŁ 

    sugerowana cena producenta: 967,00 zł

 

 

        

 MATERAC ALKARA LATEKS KOKOS ZIMA LATO 160X200MATERAC ALKARA LATEKS KOKOS ZIMA LATO 160X200MATERAC ALKARA LATEKS KOKOS ZIMA LATO 160X200MATERAC ALKARA LATEKS KOKOS ZIMA LATO 160X200

 

 

   

Alkara

Wkład: zawiera sprężyny kieszeniowe 1-strefowe, przekładki tapicerskie,  płyty z pianki poliuretanowej T-25,  matę kokosową lateksowaną, warstwę bawełny oraz wełny  owczej.

 

Pokrowiec: z materiału obiciowego typu dzianina lub w tkaninie materacowej z dodatkiem bawełny pikowanej włókniną antyalergiczną o gramaturze 120 g/m2.

 

Wysokość: ok. 17 cm

 

Zalety: punktowa sprężystość wkładu sprawia, że materac dopasowuje się do kształtu ciała, a tym samym zapewnia wysoki komfort snu. Wkład z kokosu lateksowanego poprawia elastyczność materaca. Posiada stronę letnią i zimową. Materac o dwóch stronach twardości. 

 

 

MATERAC ALKARA LATEKS KOKOS ZIMA LATO 160X200

bawełnaBawełna jest surowcem naturalnym.

W czasie snu jest w stanie przejąć połowę z wytwarzającej się wilgoci ciała,

dlatego zapewnia jego odpowiednią wentylację, a tym samym zwiększa komfort snu oraz zapewnia jego odpowiednią wentylację w ciepłe letnie dni. Stosowana jest po stronie letniej materaca.

 

kokosMaty kokosowe o grubości 0,5 cm. wykonane są z naturalnego surowca pochodzącego ze skorupy orzecha kokosu. Dzięki swojej konsystencji umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza

wewnątrz materaca.

Włókno kokosowe pochłania wydzielany pot oraz odprowadza wytwarzany przez człowieka nadmiar ciepła. Materace posiadające wkład kokosowy polecane są osobą ze skłonnościami alergicznymi. Kokos zapobiega powstawaniu odleżyn, dobrze dopasowuje się do kształtów ciała.

 

owata Owata nadaje odpowiednią miękkość i puszystość. 

pianka poliuretanowaElastyczne pianki polieterowe (poliuretanowe) typu T 

przekładka tapicerskaMaterac przełożony jest przekładkami tapicerskimi.

przyjazny dla środowiskaWszystkie surowce użyte do produkcji materaca posiadają atesty oraz zostały dobrane tak, aby w maksymalnym stopniu zlikwidować ryzyko powstawania uczuleń.


      sprężyny woreczkowe jednopolowe     Sprężyny woreczkowe jednopolowe są wykonane z wysokogatunkowego drutu.

Znajdują się one w oddzielnych kieszonkach zwiększając niezależność pracy pojedynczych sprężyn,

a tym samym poprawiają elastyczność materaca dając w rezultacie tzw. punktową  elastyczność materaca. Dlatego ugięcie się jednej sprężyny nie musi powodować zauważalnej reakcji pozostałych sprężyn.

Jeśli położysz się na brzuchu i oprzesz się na łokciach, ugięciu ulegną sprężyny pod łokciem i w bardzo bliskim sąsiedztwie. Pozostała powierzchnia materaca zostanie niezmieniona. Kieszonka otaczająca sprężynę jest tak dopasowana, żeby zapewnić najlepszą osiągalną sprężystość materaca.          

twardość 2

    Materac o uniwersalnej, średniej twardości.


wełnaWełna owcza stosowana po stronie zimowej materaca,


cechuje się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną jest materiałem higroskopijnym.


zagęszczone listwyZalecany stelaż zagęszczony, z odstępami między listwami co 4 cm


 zamek rozdzielczy

   Zamek rozdzielczy umożliwia zdjęcie każdej ze stron pokrowca.

 

 

          

zima-lato 

Materac posiada powłokę zima (wełna owcza) - lato (bawełna)

 

 

 POTRZEBUJESZ NIETYPOWY ROZMIAR, ZROBIMY GO DLA CIEBIE:)

 

Jak właściwie dobrać materac i stelaż?

Decyzja dotycząca wyboru materaca jest ogromnie ważna. Przesypiamy co najmniej 1/3 życia Sen daje nam odpoczynek, relaks, zapewnia dobre samopoczucie. To w czasie snu człowiek regeneruje siły uspokaja nerwy łagodzi różnego rodzaju dolegliwości. Odpowiednio dobrany materac, stelaż, podgłówek to gwarancja komfortowo przespanej nocy.

Rodzaj wypełnienia materaca, kolejność poszczególnych warstw, właściwy pokrowiec odpowiednio dobrany stelaż, ale również nakładka higieniczna i pościel wszystko to wpływa na jakość naszego snu. Dobrze dobrany materac dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Mówi się że, zły stan kręgosłupa może być przyczyną aż 60% wszystkich chorób. Dlatego, aby wybrać właściwy dla siebie materac należy w sklepie położyć się na nim i wypróbować czy jest dla nas odpowiednio twardy. Kiedy się na nim położymy, zwróćmy uwagę, jak dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Powierzchnia materaca powinna być równa i elastyczna, tak aby dokładnie podpierała każdą cześć ciała i pozwoliła pozostać kręgosłupowi w swoim naturalnym kształcie.

Jeżeli materac jest za miękki to kręgosłup wygina się, przestrzenie między dyskami są jednostronnie ściśniętej niewłaściwie odżywione.

zbyt_miekki

Materac zbyt miękki

Materac za twardy podpiera ciało tylko w kilku miejscach przez co utrudnia krążenie krwi. Nie może być stosowany przez osoby starsze i posiadające kłopoty z krążeniem.

 

zbyt_twardy

Materac zbyt twardy

Materac o właściwie dobranej twardości sprawia, że kręgosłup jest w największym stopniu odciążony. Pozwala on na lekkie, naturalne wygięcie w pozycji „na wznak" i linii prostej kręgosłupa w pozycji na „boku". Zapewnia właściwy obieg krwi i dobre odżywianie komórkowe.

dobra_twardosc

Materac o dobrej twardości

prawidlowe_ulozenie

Prawidłowe ułożenie ciała

Wybierając materac należy się kierować własnymi preferencjami dotyczącymi warunków snu oraz ewentualnymi zaleceniami lekarza. Większość oferowanych przez nas modeli to materace średnio twarde. Materace woreczkowe wielostrefowe zapewniają anatomiczny układ ciała.

Długość materaca powinna być tak dobrana, aby był on co najmniej o 20 cm dłuższy od najwyższej sypiającej na nim osoby. Szerokość uzależniona jest od upodobań i możliwości.

Osoby o większej wadze ciała powinny wybierać materace grubsze, o wyższym stopniu twardości.

Osoby z wadami postawy powinny wybierać materace zrobione z tzw. inteligentnych materiałów, "pamiętających kształt" o dużej elastyczności - materace typu kieszonkowego, „multi pocket", lateksowe, termo elastyczne i wysoko-elastyczne.

Dla osób ze skłonnościami do alergii, oraz nadmiernego pocenia się zalecamy dodatkowe, ściągane pokrowce wykonane z tkaniny antyalergicznej, które można prać w temperaturze do 60"C. Proponujemy materace nie zawierające komponentów alergizujących takich jak: wełna, bawełna, włosie końskie.

Strona letnia i zimowa materaca zapewnia większy komfort snu. Strona letnia zawiera warstwę bawełny, co daje poczucie chłodu. Warstwa wełny po stronie zimowej uczucie ciepła.

Aby wszystkie walory materaca można było wykorzystać oraz właściwie go wentylować musi być położony na odpowiednim stelażu.

Stelaże regulowane dają możliwość podniesienia nieco nóg, co sprawia, że przemęczone nogi, w których gromadzi się nadmiar krwi odpoczywają. Dodatkowe podniesienie części podtrzymującej podudzia pozwala odprężyć stawy stóp i kolan.

 

KOSZT PRZESYŁKI PRZELEW 50 ZŁ

KOSZT PRZESYŁKI POBRANIE 65 ZŁ

Data dodania produktu: 28 luty 2014.
Recenzje
Twój koszyk
...jest pusty
Powiadomienia
Informuj mnie o aktualizacjach MATERAC ALKARA LATEKS KOKOS ZIMA LATO 160X200
Powiedz znajomemu
 
Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Recenzje
Napisz recenzję tego produktu!